Tacho

 

2010 - 2011

 

Režie: Mirjam Landa
Námět a scénář: Mirjam Landa, Daniel Landa
Kamera: Tomáš Kobolka
Hudba: Daniel Landa
Producent: Mirjam Landa, 2LANDA s.r.o.

Hrají: Daniel Landa, Olga Lounová, George Nicolas, Roman Pomajbo, Martin Havelka, Christopher Rithin, Julian Pindar, Rudolf Hrušínský, Kamila Magálová, Rudolf Hrušínský ml., Daniel Dangl, Timothy Otis, Robert Dern a další

 

Příběh:  TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku...

Tento film s původním názvem Dotkni se duhy se natáčel v květnu a červnu 2010 v Nitře na Slovensku, ve Zlíně a v okolí Prahy. Premiéra filmu se uskutečnila 1.12.2010.

K filmu vyšel i soundtrack a videoklip k písni TACHO.

Vzhůru do oblak

 

2009

 

Režie: Pete Docter, Bob Peterson
Režie českého znění: Vojtěch Kotek

Dále hrají v českém znění: Vladimír Brabec, Martin Sucharda, Johana Krtičková, Pavel Liška, Jan Skopeček, Jan Vondráček, Václav Upír Krejčí

 

Synopse / Text distributora: Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod.

Peklo s Landou

 

2007

 

Jejich životní pád zastavilo až tvrdé dno. Brodili se bahnem. Zklamali své nejbližší. Přišli o veškeré zázemí. Ztroskotali. Prošli peklem a nevědí, že další peklo je čeká před televizními kamerami. 

Na námět Dana Landy vznikla ve spolupráci TV STREAM a režisérky Mirjam Landa akční life-show Peklo s Landou. Daniel Landa v roli moderátora a průvodce pořadem nabízí spolu s přizvanými odborníky pěti mužům, kteří se kvůli závislosti či kriminální minulosti dostali až na samé dno, cestu, jak mohou osudově změnit své životy.

FILM A TV

Kvaska

 

2006, 2007

 

O filmu:

Námět filmu se zrodil asi jen měsíc před tím, než začala práce na scénáři. Film měl být původně spíš „letní zábavou“ pro režisérku Mirjam Landa a pro kameramana Tomáše Kobolku. Námět zněl zhruba takto: Kluk uteče z vězení, aby se dostal do divadla, kde hraje jeho oblíbená star a tam vznikne vztah.

Scénář vznikal velice rychle. V polovina května 2006 se Mirjam Landa rozhodla, že točit se bude ještě v létě. Scénář začala psát s tím, že se ve filmu objeví jen malý počet herců a natáčet se bude na DVD. Vlastně ani nebyla ambice, aby film viděl někdo jiný než rodina. Během práce na scénáři ale vyšlo najevo, že film nebude jen letní zábavou. A tak autorka s pár stránkami scénáře v ruce začala verbovat herce. Scénář byl dokončen 1.6.2006.

Během června 2006 došlo k rozhodnutí, že film má větší ambice, než být jen home videem. Dokonce se přístup k filmu otočil: “Film má být velký a bude se točit ve velkém.“ Probíhalo obsazování rolí a shánění sponzorů. Málokterý „profesionál“ věřil tomu, že tento film se začne opravdu točit. Tomu, že by mohl být dokončen, nevěřil už nikdo. Produkce se dohodla s divadlem Kalich na termínu natáčení od 16.8.2006 – 1.9.2006 během divadelních prázdnin. 17 dní určených pro natáčení hudebního filmu, který se z devadesáti procent odehrává jen v divadle, se sice zdálo neuvěřitelně málo, ale byla to jediná možnost, jak film natočit ještě v létě. První klapka padla skutečně 16.8.2006 podle plánu.

 Natáčení proběhlo neskutečně pohodově. Samozřejmě se točilo vždy minimálně 12 až 14 hodin denně, ale štáb i herci byli maximálně motivovaní a ze zkoušek před zahájením natáčení už i velice dobře připravení. Největší nervy přinesla hudební složka filmu. Skladatel Daniel Landa měl většinu skladeb již hotových, ale stalo se, že pár písniček se museli herci naučit těsně před scénou. Filmový štáb si z časových důvodů nemohl nedovolit větší výpadky. Každý věděl, že se denní program musí stihnout. Nebyla možnost posunu některé scény na jiný den. 1.9.2006 skutečně dle plánu skončilo po 17 dnech natáčení v divadle Kalich a následovala konečně dvoudenní pauza. Od 4.9.2006 do 6.9.2006 pokračovalo natáčení v exterieréch. Scény z vězení se točily jak v bývalé věznici v Mladé Boleslavi, tak ve vězení v Ruzyni. Nemocniční prostředí poskytla nemocnice Motol. 7.9.2006 ve tři hodiny ráno padla poslední klapka na parkovišti před Motolskou nemocnicí.

Střihač Vasilis Skalenakis začal se střihem hned po poslední klapce tedy 7.9.2006. Aby byl dodržen původní termín premiéry 23.11.06., byl střihač pod silným tlakem. Na čistý střih zbývalo dvacet dní. Zdálo se to být nemožné, ale soupiska ze střižny Black Cut byla skutečně předána do studia Cinemasound 23.9.2006.

Slavnostní premiéra celovečerního filmu proběhla v režii 2LANDA a distributorské společnosti Hollywood Classic Entertainment dne 22.2.2007 ve Slovanském domě v Praze.

Soundtrack Kvaska  vyšel ve vydavatelství Sony BMG Music za spolupráce 2LANDA dne 5.2.2007 a získal platinovou desku za více než 15 000 prodaných kusů. 

Technické údaje:
materiál: 35 mm Fuji
počet natáčecích dnů: 20 dní
délka filmu: 102 min.

vydavatel soundtracku: Sony BMG Music Entertainment
distributor ČR: Hollywood Classic Entertainment 
distributor SR: Continental film

Auto je zbraň

 

2003

 

Druhým filmem vyrobeným společností 2LANDA s.r.o. pro nadaci Malina byli osloveni čerství držitelé řidičských průkazů. Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR každý absolvent autoškoly obdržel videokazetu s názvem „AUTO JE ZBRAŇ“, jejíž obsah je zaměřen na nejdůležitější informace pro získání správných návyků hned od počátku jejich účasti v silničním provozu. Filmem opět provází Dan Landa a Roman Kresta.

Bourá jen blb?

 

2003

 

V roce 2003 vyrobila společnost 2LANDA s.r.o. pro Nadaci Malina ve spolupráci s BESIPem – odborem Ministerstva dopravy ČR, odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra, Policií ČR, pod záštitou hl.m.Prahy a pod záštitou předsedy výboru pro obranu a bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu film s názvem „BOURÁ JEN BLB?“. Nadace Malina zdarma distribuovala 100 000 ks videokazet tohoto filmu určeného obecným problémům řidičů. Filmem provází zakladatelé Nadace Malina Dan Landa a Roman Kresta.

Krysař

 

2003

 

Režie: František Antonín Brabec
Hrají: Petr Jákl ml., Ester Geislerová, Richard Krajčo, Karel Dobrý, Josef Rosen

 

Synopse / Text distributora: Nejrychleji natočený celovečerní film na světě, zapsaný v Guinessově knize rekordů. Dávná pověst o muži s píšťalou nemá začátek ani konec. Krysař putuje po staletí od města k městu a jeho tvář má nesčetně podob. V tajemných ulicích starobylé Prahy ožil jeho příběh jen na jediný den a možná jen proto, aby se stal filmem. Objevil se na přelomu jednohu roku jako přízrak , a stejně tak i zmizel...

Udělení milosti se zamítá

 

2002

 

Režie: Jiří Svoboda

Hrají: Jan Dolanský, Karel Zima, Petr Motloch, Yvetta Kornová, Lenka Vlasáková, Jaromír Nosek, Tomáš Valík, Richard Krajčo, Luboš Veselý, Jan Vondráček, Matěj Hádek

 

Synopse / Text distributora: Příběh inspirovaný skutečnými událostmi 50. až 70. let minulého století. Honza Steiner nebyl žádný drsňák ani grázl. Byl to jen kluk, který měl smůlu, že se ocitl ve špatnou dobu na špatném místě. Na šikmou plochu se dostal shodou nešťastných osudových náhod. Výchovu Honzovi poskytly dětské domovy, pasťáky a nakonec kriminál. Vedl dlouhou, nevyhlášenou a pravidly právě neoplývající válku s důstojníkem veřejné bezpečnosti. Konflikt vyvrcholil zinscenovaným honem na Honzu, který nešťastně zastřelil svého úhlavního nepřítele a byl za to odsouzen k trestu smrti.

Černí Baroni

 

1992

Režie: Zdenek Sirový
Dále hrají:   Pavel Landovský, Bronislav Poloczek, Alois Švehlík, Jiří Schmitzer, Miroslav Donutil, Josef Dvořák, Rudolf Hrušínský ml., Václav Postránecký, Ondřej Vetchý, Vladimír Javorský, Boris Rösner, Zdeněk Podhůrský, Jan Kraus, Jaromír Dulava, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Miroslav Táborský, a další

 

Synopse / Text distributora: Komedie, která vás přesvědčí o tom, že i na chmurné stránky naší historie je možné se dívat s nadhledem a humorem. Čo bolo, to bolo... Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu vstříc světlým zítřkům. Česká filmová komedie podle románu Miloslava Švandrlíka.

Proč?

 

1987

 

Režie: Karel Smyczek

Dále hrají:  Jiří Langmajer, Martin Dejdar, Jan Potměšil, Jan Kraus, Michal Suchánek, a další

 

Synopse / Text distributora: Cestou na fotbalové utkání o mistrovský titul obsadili část vlaku z Prahy do Banské Bystrice, kde se utkání konalo, alkoholem rozkurážení fanoušci Sparty. Počáteční silácké řeči brzy začaly přerůstat v agresivní, zpočátku zejména slovní útoky proti ostatním cestujícím... Film Karla Smyczke a Radka Johna vznikl na motivy skutečné události z roku 1985.