Tajemství Zlatého Draka

 

Premiéra 21. 11. 2008

v Mahenově divadle

 

Tajemství Zlatého Draka je strhující hudební drama vzešlé z mimořádného duchovního

a duševního souznění Daniela Landy, Zdenka Plachého a Jiřího Šimáčka. Vedle herců Národního divadla Brno zde osobně vystupuje

i Dan Landa v roli Merkuria - starověkého symbolu sjednocení duchovních sil, který popsal ve své tvorbě významný psycholog

20. stol. Carl Gustav Jung. Danovy písně ve zcela nových, temnějších aranžích tvoří osu celého představení, ve kterém jsou diváci vtaženi do napínavého detektivního příběhu protkaného odkazy na tajemství starověkých

i novověkých mystických legend a příběhů. 

MUZIKÁLY

Touha

 

Premiéra 15. 9. 2008 v Divadle Kalich

 

Každý z nás po něčem touží. Po lásce, penězích, uznání, kariéře, slávě, štěstí... O některých svých touhách nepřestáváme hovořit, jiné se zdráháme přiznat i sami sobě. Touha je zkrátka tím nejsilnějším citem, jenž nás žene dál. Stačí se jen rozhodnout. A opravdu chtít. Protože "nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil..." 

Muzikál Touha, jehož režisérkou a autorkou libreta je Mirjam Landa,  volně vychází z filmového hitu Kvaska, příběh z muzikálového zákulisí však prošel cestou z filmového plátna na divadelní jeviště řadou významných změn, přibyly nové písně a velký prostor dostává tanec. Představení s velkým zájmem uvádí Divadlo Kalich. V roce 2009 se v rámci hostování souboru Divadla Kalich hrálo několik představení v Košicích, v divadle Cassia Dance.

Písně z muzikálu vyšly na CD

Tajemství

 

Premiéra 31. 3. 2005 v Divadle Kalich

 

Neofolkové muzikálové drama Tajemství je mystickým příběhem o naději a skutečné lásce. "Je na každém divákovi, co si z představení odnese. Když se na dvě hodiny nechá strhnout jeho příběhem, je to víc než dost. Kdo se ovšem podívá hlouběji, uvidí i další vrstvy představení a pochopí, co se v něm snažíme sdělit. Vypovídáme především o obrovské síle mít život ve vlastních rukou. Většina lidí o takové síle ani neví. My hrajeme o tom, jak rozdílné je být hráčem, a být hrán. Nechci-li být hrán, musím se chopit opratí. Jde o úplně průzračnou myšlenku, která je ale dnešnímu myšlení poměrně vzdálená," poodhaluje své Tajemství Daniel Landa. V roce 2009 se v rámci hostování souboru Divadla Kalich hrálo několik představení v Košicích, v divadle Cassia Dance.

Písně z muzikálu vyšly na CD

Záznam muzikálu vyšel na DVD

Rockquiem

 

Premiéra 3. 8. 2003 v Obecním domě

 

Rockquiem je moderně pojaté téma Mozartova Requiem, se zachovanou původní strukturou aranží a harmonií, zpívané v latinském originále. Již jméno českého uměleckého supervizora Daniela Landy, ale ostatně i dalších zúčastněných tvůrců (Stefan Wurz - rocková instrumentace, Manfred Schweigkofler) prozrazuje, že se jedná o netradiční pojetí - party klasických nástrojů převzaly nekompromisní elektrické či akustické kytary, baskytara, klávesy… Nádech vážné hudby však zůstal pochopitelně zachován a to i díky jemné a vhodně vkomponované prezentaci klasických, Mozartem užitých nástrojů. Rockquiem je ale i vizuální podívanou. O dramatický spád hodinového představení se postarala taneční složka a velkolepá výprava v magickém secesním stylu. Dokonalé světelné efekty a ohňostroj umocňuje celkovou atmosféru a sílu prožitku diváka. V představení vystoupili čtyři sólisté - české pěvecké špičky jako Petr Kolář, Dušan Kollár, Lucia Šoralová a Anna Klamo, čtyři tanečníci, za doprovodu pěti rockových hudebníků, dvaceti sboristů a třiceti členů České komorní filharmonie.

Vyšlo také na CD

Krysař

 

Premiéra 7. 11. 1996

v divadle Ta Fantastika

 

Kultovní dirty muzikál Daniela Landy patří mezi nejúspěšnější původní české muzikály, jako jeden z mála se s velkým ohlasem setkal i v zahraničí. Svérázné zpracování klasického příběhu tajemného muže v kápi a s píšťalou šířící smrt se dočkalo premiéry 7. listopadu 1996 v pražském divadle Ta Fantastika. Po úctyhodných sedmi stovkách repríz Krysař opustil Prahu a táhnul Bratislavou a Prešovem a rakouským Klagenfurtem. V roce 2002 se v novém plášti vrací do Prahy, na jeviště Divadla Kalich, kde se hraje s přestávkami dodnes. V roce 2009 se v rámci hostování souboru Divadla Kalich hrálo několik představení v Košicích, v divadle Cassia Dance.

Písně z muzikálu vyšly na CD (Krysař I., 

Krysař II., Krysař - Kult se vrací)